Twoja wersja językowa pl de en

Usługi

Projektowanie Fakop

Nasza kadra techniczna posiada szerokie kompetencje w zakresie doboru materiałów, metalurgii spawania, obliczeń wytrzymałościowych elementów ciśnieniowych, statyki konstrukcji, modelowania 2D i 3D oraz przygotowania dokumentacji konstrukcyjnej. Pracujemy na narzędziach PDMS, TEKLA STRUCTURE, AUTOCAD, INVENTOR, AUTOPIPE, ANSYS.

Produkcja

Od początku istnienia firmy jesteśmy zakładem produkcyjnym. Produkujemy specjalne konstrukcje stalowe, konstrukcje kotłów, elementy ciśnieniowe, oferujemy modularyzacje oraz części zapasowe w trybie 24/7 również:

  • panele ścian szczelnych z napawaniem i bez,
  • elementy wężownic i ogięć z napawaniem i bez,
  • zbiorniki ciśnieniowe i orurowanie,
  • zabezpieczania antyerozyjne, antykorozyjne,
  • instalacje oczyszczania powietrza.

Diagnostyka, serwis 24/7, montaże

Oferujemy realizacje prac montażowych, serwisowych, modernizacje obiektów i instalacji przemysłowych. Posiadamy doświadczone, kompetentne i mobilne zespoły, które prowadzą prace w kraju jak i poza jego granicami świadcząc usługi usuwania awarii w trybie 24/7, ciężkiego montażu, kompleksowej realizacji inwestycji. Posiadamy bogate doświadczenie przy spawaniu stali wysokogatunkowych w tym T/P23, T/P24, T/P91, T/P92, AUSTENITYCZNYCH, DUPLEX.

Kompletacja dostaw

W ramach pełnej obsługi oferujemy kompleksowe, wielobranżowe usługi i dostawy z niezbędnym oprzyrządowaniem, izolacją, obmurzem, orurowaniem, okablowaniem czy też procesami trawienia bądź czyszczenia chemicznego. Szerokie kompetencje naszej załogi oraz rozbudowana, stała i rzetelna siatka dostawców (w tym huty i odlewnie) zapewniają terminowość, bezpieczeństwo i wysoką jakość dostawy.

Doradztwo techniczne

Oferujemy usługi w zakresie kompleksowego nadzoru i konsultingu prac projektowych, montażowych, spawalniczych, oceny żywotności obiektów przemysłowych i konstrukcji, analiza awarii, opracowanie technologii spawalniczych i pokrewnych spawaniu, przeróbki plastycznej (na zimno i na gorąco) i obróbki cieplnej, opinie w zakresie materiałoznawstwa, doboru materiałów, metalurgii spawania. Tylko w ostatnich kilku latach nasi pracownicy doradzali przy realizacjach w kraju oraz po za jego granicami, w tym: Niemcy, Francja, Finlandia, Węgry, Korea Południowa, Tajlandia, Wietnam, Chile, USA.

Laboratorium

Nasze laboratorium akredytowane zgodnie z ISO/IEC 17025:2005 świadczy usługi w zakresie badań nieniszczących i niszczących przez wysokokwalifikowaną kadrę techniczną posiadającą kwalifikacje I, II, III stopnia wg EN473, ISO9712, SNT-TC-1A. Poza tradycyjnymi metodami i technikami badań nieniszczących (RT, UT, PAUT, PT, MT, VT, PMI, HV, UTM) w laboratorium świadczymy usługi na obiektach Klientów w wąskiej specjalizacji pomiarów ferrytu, mikrografii metodą replik, mikrografii z wykorzystaniem mikroskopu elektronicznego, endoskopii.

Posiadamy park maszynowy do wykonywania badania niszczących, w tym badań korozji międzykrystalicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z profilem naszych możliwości oraz innych usług naszej firmy w prezentacjach umieszczonych w sekcji DO POBRANIA. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z nami, z chęcią udzielimy dalszych, szczegółowych wyjaśnień.