Twoja wersja językowa pl en de

Usługi

Projektowanie Fakop

Nasza kadra techniczna posiada szerokie kompetencje w zakresie doboru materiałów, metalurgii spawania, obliczeń wytrzymałościowych elementów ciśnieniowych, statyki konstrukcji, modelowania 2D i 3D oraz przygotowania dokumentacji konstrukcyjnej. Pracujemy na narzędziach PDMS, TEKLA STRUCTURE, AUTOCAD, INVENTOR, AUTOPIPE, ANSYS.

Produkcja

Od początku istnienia firmy jesteśmy zakładem produkcyjnym. Produkujemy specjalne konstrukcje stalowe, konstrukcje kotłów, elementy ciśnieniowe, oferujemy modularyzacje oraz części zapasowe w trybie 24/7 również:

 • panele ścian szczelnych z napawaniem i bez,
 • elementy wężownic i ogięć z napawaniem i bez,
 • zbiorniki ciśnieniowe i orurowanie,
 • zabezpieczania antyerozyjne, antykorozyjne,
 • instalacje oczyszczania powietrza.

Napawanie

Nasza linia napawania warsztatowego składa się z zestawów do napawania obwiedniowego 360 rur, napawania ścian szczelnych oraz napawania specjalnego, zmechanizowanego i ręcznego w zależności od aplikacji.  Zastosowana powłoka, jej skład chemiczny, grubość powłoki, poziom wymieszania zależą od wielu czynników, jednakże z uwagi na zastosowanie nowoczesnych procesów spawalniczych, technik wytwarzania oraz dzięki kompleksowemu podejściu, indywidualnemu doborowi parametrów spawania i napawania możliwe jest uzyskanie:

 • Gładkiego lica
 • Dla powłok na bazie niklu grubości <2mm i Fe <5%
 • Dla powłok utwardzanych wydzieleniowo łagodnego przejścia z rurą bazową
 • Szerokiej gamy kombinacji materiałowej pomiędzy rurą bazową, a powłoką ochronną, np.: austenit/nikiel, martenzyt/austenitem, bainit/ austenit, itd. w zależności od warunków pracy oraz inne kombinacje materiałowe uzgodnione na etapie prac badawczych lub wskazane przez użytkownika końcowego, Klienta. 
Napawanie spiralne rur

Posiadamy kilka stanowisk do napawania spiralnego rur w metodzie spawania GMAW (Puls, Cold Arc, CMT).

 • Zwykle wykonanie w jednym przejściu, bez przetopienia GTAW
 • Grubość powłoki zwyczajowo ≥ 1,0mm
 • Zakres średnic od Ø26,9mm do Ø88,9 mm
 • Napoiny wykonane zgodnie z przepisami  Vd-TŰV 1166 i PN-EN ISO 15614-7
Napawanie paneli ścian szczelnych

Urządzenie do napawania ścian szczelnych w metodzie spawania GMAW CMT, posiada indywidualny dobór układu ściegów dopasowany do geometrii wyrobu, kryteriów akceptacji (wymagana zawartość kluczowych pierwiastków i wymagane wymieszanie z materiałem podłoża/bazowym). Możliwości technologiczne na warsztacie i gabaryty ścian szczelnych:

 • Długość napawania 12000mm
 • Szerokość napawania 1600mm
 • Napoiny wykonane zgodnie z przepisami Vd-TUV 1166 i PN-EN ISo 15614-7

Obróbka Mechaniczna na 7-osiowej Wytaczarko-Frezarko-Wiertarce płytowej, poziomej WRD 13 CNC

WRD13 umożliwia obróbkę elementów skrzynkowych i płaskich oraz skomplikowanych kształtów przestrzennych ze stali i innych materiałów obrabialnych, takich jak: korpusy, odlewy, wielkogabarytowe elementy maszyn, konstrukcje spawane itp. Maszyna posiada wysuwany suwak i wrzeciono robocze o średnicy 130mm.

Solidność wykonania maszyny oraz rozmiary stołów (płytowy stały 5000x2000 i obrotowy 2000x2500) gwarantują precyzyjną obróbkę elementów o bardzo dużych rozmiarach i ciężarze (stół płytowy stały q=10T/m2 i obrotowy 16T).

Świadczymy usługi w zakresie:wytaczarka.jpg                                                                        

 • precyzyjnego wiercenia współrzędnych
 • wytaczania otworów i gniazd
 • frezowania płaszczyzn
 • gwintowania
 • toczenia
 • trasowania
 • sprawdzania wymiarów przedmiotów obrabianych na obrabiarkach.

 

Parametry techniczne WRD 13 CNC
średnica wrzeciona roboczego  130mm
stożek mocujący narzędzia ISO50
przesuw pionowy wrzeciennika- oś Y 2500mm
przestawienie poprzeczne stojaka- oś X 8000mm
wysuw suwaka- oś Z       700mm
wysuw wrzeciona roboczego- oś W 650mm
przestawienie stołu obrotowego- oś V   1400mm
stół obrotowy- oś B 360°
płyta mocująca 5000x2000mm; q=10T/m2
płyta stołu obrotowego 2000x2500mm; q=16T
dokładność pozycjonowania 0,001°; 0,001
system sterowania HEIDENHAIN TNC 640  
sonda pomiarowa  
możliwość wytaczania interpolacyjnego  

 

Zapraszamy do współpracy!

Diagnostyka, serwis 24/7, montaże

Oferujemy realizacje prac montażowych, serwisowych, modernizacje obiektów i instalacji przemysłowych. Posiadamy doświadczone, kompetentne i mobilne zespoły, które prowadzą prace w kraju jak i poza jego granicami świadcząc usługi usuwania awarii w trybie 24/7, ciężkiego montażu, kompleksowej realizacji inwestycji. Posiadamy bogate doświadczenie przy spawaniu stali wysokogatunkowych w tym T/P23, T/P24, T/P91, T/P92, AUSTENITYCZNYCH, DUPLEX.

Kompletacja dostaw

W ramach pełnej obsługi oferujemy kompleksowe, wielobranżowe usługi i dostawy z niezbędnym oprzyrządowaniem, izolacją, obmurzem, orurowaniem, okablowaniem czy też procesami trawienia bądź czyszczenia chemicznego. Szerokie kompetencje naszej załogi oraz rozbudowana, stała i rzetelna siatka dostawców (w tym huty i odlewnie) zapewniają terminowość, bezpieczeństwo i wysoką jakość dostawy.

Doradztwo techniczne

Oferujemy usługi w zakresie kompleksowego nadzoru i konsultingu prac projektowych, montażowych, spawalniczych, oceny żywotności obiektów przemysłowych i konstrukcji, analiza awarii, opracowanie technologii spawalniczych i pokrewnych spawaniu, przeróbki plastycznej (na zimno i na gorąco) i obróbki cieplnej, opinie w zakresie materiałoznawstwa, doboru materiałów, metalurgii spawania. Tylko w ostatnich kilku latach nasi pracownicy doradzali przy realizacjach w kraju oraz po za jego granicami, w tym: Niemcy, Francja, Finlandia, Węgry, Korea Południowa, Tajlandia, Wietnam, Chile, USA.

Laboratorium

Nasze laboratorium akredytowane zgodnie z ISO/IEC 17025:2005 świadczy usługi w zakresie badań nieniszczących i niszczących przez wysokokwalifikowaną kadrę techniczną posiadającą kwalifikacje I, II, III stopnia wg EN473, ISO9712, SNT-TC-1A. Poza tradycyjnymi metodami i technikami badań nieniszczących (RT, UT, PAUT, PT, MT, VT, PMI, HV, UTM) w laboratorium świadczymy usługi na obiektach Klientów w wąskiej specjalizacji pomiarów ferrytu, mikrografii metodą replik, mikrografii z wykorzystaniem mikroskopu elektronicznego, endoskopii.

Posiadamy park maszynowy do wykonywania badania niszczących, w tym badań korozji międzykrystalicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z profilem naszych możliwości oraz innych usług naszej firmy w prezentacjach umieszczonych w sekcji DO POBRANIA. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z nami, z chęcią udzielimy dalszych, szczegółowych wyjaśnień.