Twoja wersja językowa pl en de

Proces ciągłego doskonalenia procesów przesycania wysokostopowych rur przegrzewacza i akcesoriów

2 września 2020

Proces ciągłego doskonalenia procesów przesycania  wysokostopowych rur przegrzewacza i akcesoriów

SHI FW Energia FAKOP Sp. z o.o. oraz  Heatmasters Poland, po raz kolejny przeprowadzała wspólnie procesy przesycania wężownic ze stali nierdzewnej. Pomimo naszych wieloletnich doświadczeń i specyficznych procedur, szczegóły tego procesu zostały ponownie ulepszone dzięki ewolucji czynników napędzających branżę i stosowaniu procedur ciągłego doskonalenia w obu firmach. Dogłębna wiedza, doświadczenie, praca w zespole i koncentracja na szczegółach pozwoliły nam zrobić kolejny krok w kierunku najwyższej jakości i dłuższego okresu użytkowania produktu, co skraca czas przestojów w czasie konserwacji kotłów  użytkowników końcowych.

Heatmasters Poland wielokrotnie przeprowadzał przesycania takich elementów w ciągu ostatnich pięciu lat, współpracując ze specjalistami jakości SHI FW Energia FAKOP w celu optymalizacji i udoskonalania naszych unikalnych procesów wyżarzania. Dokonując ciągłego sprawdzania każdego szczegółu procesu, od zasad transportu i składowania po lokalizacje termopar, wspólnie z SHI FW Energia FAKOP, staramy się dostarczać komponenty najwyższej jakości użytkownikom końcowym na całym świecie.

Webp.net-resizeimage.jpg

 

Tym razem elementy załadowano do naszego pieca do obróbki cieplnej U117. Ma on wymiary 4,4 x 2,4 x 1,2 metra i wykorzystuje widłowy system ładowania . Pokrywa pieca została niedawno odnowiona z zastosowaniem nowych, ulepszonych materiałów izolacyjnych w celu zwiększenia wydajności energetycznej.

Elementy zostały podgrzane do temperatury znacznie powyżej 1000 °C, a cyfrowy system kontroli temperatury, Heatmasters Rigel26, zapewnił dokładny i prawidłowo udokumentowany proces nagrzewania. Po podgrzaniu , wytrzymanie przebiegało w określonym czasie w celu uzyskania pożądanej mikrostruktury materiału. Zwykle chłodzenie wodą byłoby świetnym rozwiązaniem, ale w tym przypadku zbytnio zmieniłby kształt elementów, generując dodatkowe koszty i niepotrzebne naprężenia w elementach. Szybkie chłodzenie powietrzem było odpowiednim podejściem, ponieważ pozwoliło nam uniknąć negatywnych struktur materiałowych, ale nadal zachować niezmieniony kształt elementów. Tym razem obróbce poddano 68 elementów.

Webp.net-resizeimage (2).jpgWebp.net-resizeimage (1).jpg

 

 

 

 

 

 

W sumie przeprowadzono 68 procesów przesycania w naszym piecu do obróbki cieplnej U117.

 

“Rosnące oczekiwania branży są spełniane dzięki ścisłej współpracy na etapie planowania wstępnego i realizacji. Ciągłe skupianie się na doskonaleniu i nierutynowe podejście pozwala na ciągłe doskonalenie, przy każdym projekcie.”
-Zdzisław Szwajca, Inżynier Projektu/Technolog, SHI FW Energia FAKOP Sp. z o.o.


Zobacz pozostałe aktualności